"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sığınak ne amaçla kullanılır

Sığınaklar,  özellikle Kimyasal, Biyolojik ve Nükleer etkilerden ve diğer  tehlikelerden korumak amacıyla inşaa edilen yapılardır.

Sığınağın kullanım amaçlarından birkaçı;

» Savaş durumunda  hava saldırısında veya bombalardan korunmak
» Nükleer patlama etkilerinden korunmak
» Olası tehlikelerde can ve mal kaybını azaltmak
» Savaş sırasında hazırlık yapıyormuş gibi stratejik yöntem ile caydırmaya çalışmak.
» Az masraf yaparak toplu koruma ile tehlikeden sakındırmak.
» Afet ve zor durumlarlarda barınak olarak kullanmak.

 

KBRN modüler sığınaklar olası bir savaş ya da felaket esnasında tüm servislerin iptal olması durumunda bile kendi enerjisini üretebilen ,yiyecek ve su depolama-arıtma altyapısı olan, atık su yönetimine sahip , KBRN olarak kirlenmiş havayı temizleyebilen filtreleme sistemi bulunan, dışarıda ki en kötü şartlarda dahi içerisinde hayatınızı normal bir şekilde sürdürebileceğiniz sığınak sistemidir.

Çelikten mamul karkas yapısına sahip olan bu sığınak , tüm standart üretim program sürecinde, dış ortam koşullarından etkilenmeden kapalı bir imalathanede tamamlanarak ve gerekli testlere tabi tutularak alıcılara raporları ile birlikte sunuluyor. Modüler olarak istenilen yerleşke alanına sevk edilebilecek şekilde üretim yapan Metek Sistem, yerleştirileceği bölgede geçiş noktalarından sızdırmaz şekilde kolayca birleştirilebiliyor. Bu sayede fabrika şartlarında imal edilmiş, tüm sistemleri gerekli testlere tabi tutulmuş, kalitesinden ve koruma niteliğinden emin olunabilecek bir sığınak , tehdit unsurlarının yerini tespit etmesine imkan vermeyecek kısa bir sürede ihtiyaç olan bölgeye konuşlandırılmış oluyor.

 

Tek Yorum

  1. Halime
    Halime Aralık 13, 2019

    Çok iyi anlatmısın teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir