"Enter"a basıp içeriğe geçin

Neden Proshelter – Yeraltı sığınağı nasıl yapılır ?

Yeraltına sığınak  yapımında geleneksel yollardan farklı olarak Çelik ve beton çok uzun yıllardır , binalar, yollar, barajlar , şehirler vb. bir çok kalıcı yapıyı oluşturmak için kullanılmaktadır. Bu süre zarfında öğrendiğimiz bir bilgi olan çeliklerin değişken şartlara göre esnek doğası, onu uzun ömürlü yeraltı yapılarını oluşturmak için uygun bir malzeme olarak ön plana çıkartıyor. Tabii ki korozyona karşı gerekli tedbirlerin alınması kaydıyla.

Dış ortam koşullarından etkilenmeden , standartlara bağlı fabrika ortamında üretilerek test edilebiliyor olması. Betonarme veya blok duvar olarak imal edilen sığınaklarda basit işçilik hataları nedeniyle ya da kullanılan malzemelerin dış ortam koşullarından etkilenmesi sebebiyle aslında sızdırmaz olması gereken sığınaklar işlevsiz hale gelebilmektedir.

Uzun ömürlü olması. Çelikten mamül karkas yapısı ve özel dış kaplaması sayesinde 100 yılın üzerinde kullanılabilirlik garantisi olan bir üründür. Betonarme ve diğer malzemelerle yapılan sığınaklarda bu süre yarıdan daha azdır.

Kısa sürede kurulum ve montaj özelliğine sahip olması. Kurulum süresi seçilen PROSHELTER tipine göre değişmekte olup ortalama 3-5 gün aralığındadır. Bu sayede tehdit unsurları tarafından yerinin tespit edilme olasılığı asgari seviyededir.

Kendi enerjisini üretebilen, korunma prensiplerine göre yiyecek ve su depolama alanları hesap edilerek tasarlanmış , dışarıda KBRN olarak kirlenmiş havayı temizleyebilen filtreleme sistemi olan, bu filtreleme esnasında dış ortam ile arasında patlama valfleri bulunan , atık su deşarj yönetimine sahip olması.

Modüler yapısı sayesinde genişletilebilir ve ihtiyaç olması durumunda yerinin değiştirilebilir olması.

Kişilere ya da kurumlara özel tasarlanabilen , müşterilerin her türlü danışmanlık ve bilgilendirme hizmeti alabileceği bir ürün olması.

Yapısal ve işlevsel olarak ürünü meydana getiren tüm altyapının anahtar teslim olarak tek bir firma tarafından kullanıcıya sunuluyor olması.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir